Vårtun Kristne Oppvekstsenter holder til på Levangernesset. Vi har en barnehage med 33 barn og en grunnskole med 107 elever. 

Vi er et oppvekstsenter med høyt faglig og sosialt nivå hvor alle kan oppleve Guds kjærlighet og omsorg. Et sted hvor hver enkelt, ut fra sine egne forutsetninger, får anledning til å utvikle seg åndelig, fysisk, psykisk, faglig og sosialt. Skolen ble startet høsten 1995 under navnet Elihu kristne grunnskole. Den første tiden holdt skolen til i leide lokaler på Rinnleiret. Skolen har hatt tilhold flere steder, men i 1998 ble det flytting til dagens tilholdssted, nemlig Vårtun. 

Vårtun Kristne Oppvekstsenter skal:

  • Gi et skoletilbud som på en klar og helhetlig måte oppdrar barna i den kristne tro.

  • Gi barna opplæring grunnfestet i Guds ord, og som legger til rette for at de får et personlig forhold til Jesus Kristus.

  • Avspeile Guds respekt for det enkelte menneske og gi uttrykk for Guds vesen, visdom og kreativitet.

  • Gjennom verdiformidling, undervisning og barnas egen utfoldelse, styrke og utvikle elevene både åndelig, psykisk og fysisk.

  • Ha et utadvendt forhold til samfunnet, til kultur og tradisjon, og gi elevene en forståelse av hva det vil si å være en del av et flerkulturelt samfunn.

På denne måten vil vi utvikle samfunnsbevisste, frie, selvstendige, trygge og skapende mennesker med gode allmennkunnskaper.

I tillegg til barnehage- og skoledrift finner du også skolefritidsordning (SFO) ved oppvekstsenteret. Dette er et tilbud for 1.-4. trinn før og etter skoletiden.

Nullmobbing
Alle barn har rett til å ha det bra. Målet for oss på Vårtun Kristne Oppvekstsenter er nulltoleranse og en nullvisjon for mobbing. Les gjerne mer om nullmobbing Utdanningsdirektoratets side nullmobbing.no

 

ansatte ved Skolen

Harry Gilberg  Rektor   hgilberg@vko.no

Harry Gilberg
Rektor

hgilberg@vko.no

David Nilsen  Assisterende rektor   dnilsen@vko.no

David Nilsen
Assisterende rektor

dnilsen@vko.no

Tone M. Rehaug  Teamleder småskolen og kontaktlærer 1.klasse   trehaug@vko.no

Tone M. Rehaug
Teamleder småskolen og kontaktlærer 1.klasse

trehaug@vko.no

Harald Prestvik  Lærer småskolen og mellomtrinnet   hprestvik@vko.no

Harald Prestvik
Lærer småskolen og mellomtrinnet

hprestvik@vko.no

Ingeborg Bremnes  Kontaktlærer 10.klasse   ibremnes@vko.no

Ingeborg Bremnes
Kontaktlærer 10.klasse

ibremnes@vko.no

Erlend Grimstad  Spesialpedagog   egrimstad@vko.no

Erlend Grimstad
Spesialpedagog

egrimstad@vko.no

Marianne Gjerpe Nilsen  Kontaktlærer 5.klasse   mgnilsen@vko.no

Marianne Gjerpe Nilsen
Kontaktlærer 5.klasse

mgnilsen@vko.no

Tommy Alvestad Vang  Lærer småskolen   tvang@vko.no

Tommy Alvestad Vang
Lærer småskolen

tvang@vko.no

Kolbjørn Lie  Kontaktlærer 5. klasse   klie@vko.no

Kolbjørn Lie
Kontaktlærer 5. klasse

klie@vko.no

Trond Berg  Barne- og ungdomsarbeider   trondberg@vko.no

Trond Berg
Barne- og ungdomsarbeider

trondberg@vko.no

Sølvi Myklebust  Lærer småskolen   shalseth@vko.no

Sølvi Myklebust
Lærer småskolen

shalseth@vko.no

May Gøril Christensen  Lærer i kunst og håndverk   mgchristensen@vko.no

May Gøril Christensen
Lærer i kunst og håndverk

mgchristensen@vko.no

Reidun Danielsen  Kontaktlærer 7.klasse   rdanielsen@vko.no

Reidun Danielsen
Kontaktlærer 7.klasse

rdanielsen@vko.no

Sissel Uv  SFO ansvarlig. Spesped lærer.   suv@vko.no

Sissel Uv
SFO ansvarlig. Spesped lærer.

suv@vko.no

Liv Kirsti Pedersen  Assistent   lkpedersen@vko.no

Liv Kirsti Pedersen
Assistent

lkpedersen@vko.no

Elin Moan  Spespedkoordinator   emoan@vko.no

Elin Moan
Spespedkoordinator

emoan@vko.no

Dag Inge Dillan Eidem  Lærer mellomtrinn   dieidem@vko.no

Dag Inge Dillan Eidem
Lærer mellomtrinn

dieidem@vko.no

Marit Hvarregaard  Lærer ungdomstrinnet   mhvarregaard@vko.no

Marit Hvarregaard
Lærer ungdomstrinnet

mhvarregaard@vko.no

Hamish Gray  IT og tekniskansvarlig, kontormedarbeider   hgray@vko.no

Hamish Gray
IT og tekniskansvarlig, kontormedarbeider

hgray@vko.no

Tina Berg  Teamleder mellomtrinnet og kontaktlærer 6.klasse   tberg@vko.no

Tina Berg
Teamleder mellomtrinnet og kontaktlærer 6.klasse

tberg@vko.no

Rolf Terje Pettersen  Kontaktlærer 9.klasse   rtpettersen@vko.no

Rolf Terje Pettersen
Kontaktlærer 9.klasse

rtpettersen@vko.no

Olav Heggvik  Rådgiver ungdomstrinnet   oheggvik@vko.no

Olav Heggvik
Rådgiver ungdomstrinnet

oheggvik@vko.no

Kristin Aamot  Kontaktlærer 2.klasse   kaamot@vko.no

Kristin Aamot
Kontaktlærer 2.klasse

kaamot@vko.no

Atle Sjaastad  Vaktmester   asjaastad@vko.no

Atle Sjaastad
Vaktmester

asjaastad@vko.no

Berit Tennfjord  Teamleader ungdomstrinnet og kontaktlærer 8.klasse   btennfjord@vko.no

Berit Tennfjord
Teamleader ungdomstrinnet og kontaktlærer 8.klasse

btennfjord@vko.no

Siri Sjaastad Jøraas  Kontaktlærer 3.klasse

Siri Sjaastad Jøraas
Kontaktlærer 3.klasse

Julie Fikse  Lærer   jfikse@vko.no

Julie Fikse
Lærer

jfikse@vko.no

Tania Grimstad  Kontaktlærer 4.klasse   tgrimstad@vko.no

Tania Grimstad
Kontaktlærer 4.klasse

tgrimstad@vko.no

Maria Gilberg  Barne- og ungdomsarbeider   mgilberg@vko.no

Maria Gilberg
Barne- og ungdomsarbeider

mgilberg@vko.no

Aina Aasen  Assisstent   akaasen@vko.no

Aina Aasen
Assisstent

akaasen@vko.no

Kwel Columbus  Lærling, barne- og ungdomsarbeider

Kwel Columbus
Lærling, barne- og ungdomsarbeider

Bård Strandly  Assistent   bstrandly@vko.no

Bård Strandly
Assistent

bstrandly@vko.no

Pål-Jørn Hanssen  Spesialpedagog   pjhanssen@vko.no

Pål-Jørn Hanssen
Spesialpedagog

pjhanssen@vko.no

Heidi Nervik  Assistent   hnervik@vko.no

Heidi Nervik
Assistent

hnervik@vko.no

Hilde Gilberg  Assistent

Hilde Gilberg
Assistent

 
 

Styret

Leder: Eimund Aamot
Nestleder: Ole-Martin Gustavsen
Ståle Gresdal
Oddny Midtlyng Hoven
Asbjørn Hogstad
Ragnhild Vik-Haugen

I tillegg har representanter for Levanger kommune, foreldre, tilsatte og elever møte- og uttalerett i skolens styre. Vårtun Kristne Oppvekstsenter eies av Elihu-menigheten i Levanger.